Založiť webovú stránku alebo eShop

posledná aktualizácia 5.4.´17

NOVINKY:

*zatiaľ sa nám s krytím nedarí :/

Predpoklad ďalšieho vrhu - koniec apríla /máj 2017

 

Pre zlé skúsenosti som bola nútená pridať do podmienok a postupu rezervácie nový bod týkajúci sa rezervácie prckov a to nevratnú zálohu za krpca. Rezervačku budem dávať už len luďom, ktorí potkaníka naozaj chcú a budú sa snažiť pre to spraviť všetko čo je treba. Prcka si môžete vyzdvihnúť aj bez rezervácie, ale nezaručím vám, že prcek ostane voľný kým si po neho osobne prídete.

!! V prípade záujmu o krpca povinne prečítať : Pravidlá a postup pri rezervácii- viď nižšie !!

VOLNÉ mláďatká:

- aktuálne 1 samček (Sunny Mišík)
 
! JE MOŽNÉ si zobrať jedného potkaníka z jedného vrhu a druhého z iného vrhu. Väčšinou sú krpci na seba navzájom už v čase odberu zvyknutí
Pri odbere 2 prckov zľava (môžu byť aj 2 samičky či 2 samčekovia z rôznych vrhov)
 

! Pravidlá a postup rezervácie !

 
Vopred sa ospravedlňujem ak vám chvílu nebudem odpisovať na maily. Som mometálne dosť pracovne vyťažená a nie každý deň sa stihnem k mailom dostať. Ďakujem za pochopenie :)
 
Ak máte záujem o prcka z našej chov.stanice, poprosím napíšte mi do e-mailu (chsmisik@gmail.com)
podla týchto bodov:
1.)  O ktorého /ktorých prckov máte záujem - ak sú už prckovia z daného vrhu vypísaní, napíšte mi ich meno ("označenie")
2.) Či ste už niekedy potkaníka chovali, chováte alebo to bude váš prvý potkaník
3.) Aké máte rozmery klietky, prípadne ktorú klietku sa chystáte zakúpiť (môžte si pomôcť kalkulátorom na výpočet velkosti klietky, na internete ich nájdete kopu )
4.) Či chcete potkaníka do chovu (príplatok 5€) - musíte mi to uviesť hneď pred kúpou, alebo ho chcete len na maznáka, prípadne na výstavy -Ak bude potkaník predaný na mazlíka, chov na ňom bude v budúcnosti zakázaný !!! (preto mi to radšej napíšte vopred)
Pri porušení pravidla, si vyhradzujem právo potkaníka aj s mláďatami si vziať späť - KÚPOU potkaníka v našej chov. stanici SÚHLASÍTE s týmito pravidlami !
-Ak bude potkaník predaný na chov, chcem vopred vedieť o párení a následne byť informovaná o danom vrhu
5) Napíšte mi vaše meno, tel. kontakt a adresu ( vypisujem do VP a PP)
 
Potkaníkov do samoty nezadávam !
potkaník je spoločenské zviera. Potrebuje spoločnosť svojho druhu, človek mu druhého potkaníka nikdy nevynahradí a ani sa mu nemôže venovať 24 hodín denne. S druhým kamošom bude stále, aj keď sa mu zrovna človek nebude venovať. Pokiaľ potkaníka nemáte, predám len po dvoch rovnakého pohlavia (môžu byť aj z rôznych vrhov), jedného len do spoločnosti iného potkaníka. Výnimku môžem spraviť len pri samčekovi.
Nezadávam dvoch potkaníkov opačného pohlavia !
 
Prečo sú ceny za potkaníkov vyššie ako v chovprodukte ?
-Rodičia prckov sú starostlivo vyberaní s prihliadaním na ich predkov - velkosť (hmotnosť), povaha, imunitné predpoklady či dedičné choroby a iné, bez príbuzenského kríženia. Prckovia dostanú výpis predkov obsahujúci rodokmene s dvoma až troma generáciami dozadu.
Kdežto v chovprodukte netušíte akých mali rodičov, nieto ešte starších predkov, či vôbec neprebehlo aj príbuzenské párenie, aké prenosné choroby sa u potkaníkov môžu vyskytnúť.
-Prckom sa odmalička venujem. Sú tak zvyknutí na človeka, na manipuláciu a okolitý domáci ruch
-Dostávajú špeciálne krmivo s prihliadnutím na zloženie a taktiež pestrosť.
Okrem kompletného krmiva pre potkany vo forme granúl dostávajú zmiešané dve zmesky priamo pre potkaníky, doplnené mačacími granulami, ovocím, zeleninou, orieškami. Ako doplnok dostávajú občas sušené pečivo, vitamínové dropsy, jogurt, tvaroh a iné.

 

TOPlist