Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

posledná aktualizácia 4.1.´19

NOVINKY:

AKTUÁLNE NA PREDAJ 1 samček

- najbližší plánovaný vrh január 2019

-pridané foto a popis vrhu VP25

* Pre zlé skúsenosti som bola nútená pridať do podmienok a postupu rezervácie nový bod týkajúci sa rezervácie prckov a to nevratnú zálohu za krpca. Rezervačku budem dávať už len luďom, ktorí potkaníka naozaj chcú a budú sa snažiť pre to spraviť všetko čo je treba. Prcka si môžete vyzdvihnúť aj bez rezervácie, ale nezaručím vám, že prcek ostane voľný, kým si po neho osobne prídete.
!! V prípade záujmu o krpca povinne prečítať Pravidlá a postup pri rezervácii
- viď dole pod vrhmi !!
 
-JE MOŽNÉ si zobrať jedného potkaníka z jedného vrhu a druhého z iného vrhu (pokiaľ nie je pri vrhu uvedené inak). Väčšinou sú krpci na seba navzájom už v čase odberu zvyknutí. Pri odbere 2 prckov zľava
 
 
 
Vrh VP25
Narodenie: 23.11.2018
Odber od: 23.12.2018
-vrh VP25 nevyšiel zrovna podla predstáv. Bohužial niekedy pri pôrode nastanú problémy. Vesperka porodila prvé potkančatko a ďalšie
sa už zasekli. Dostala masáž bruška a podpornú vyvolávačku. Nepomohlo :(. Takže sa šlo na cisarák. Vesperka našťastie operáciu zvládla.
Prckovia v jej brušku už bohužial nie :(. Začal sa teda boj o jediné mláďatko, ktoré to zvládlo samé a ktoré bolo niekolko hodín preč od matky. Našťastie než sa šlo na operáciu, stihlo sa doplna napiť kolostra, ktoré je pre čerstvo narodené mláďa mimoriadne dôležité. Zozačiatku mala Vesper po operácii problémy s mliečkom, takže sme museli aj dokrmovať, ale potom sa to našťastie dalo postupne doporiadku a krpec krásne rastie do krásy aj do velkosti. Bude to velký chlapák ktorý miluje jogurtíky, preto si aj vyslúžil meno
 Big Boy či s prezývkou Buclo :)
Rodičia:
Vespera Mišík
Aron Ari
štandard, čierna, berkshire dumbo, ruská dove, berkshire
 
Big Boy (Buclo) Mišík
Pohlavie: samček (male)
Farba: ruská dove
Srsť: štandard
Ušká: dumbo
Oči: dark ruby (až čierne)
Znak: berkshire (biele bruško)
Stav: volný
Cena: 13 €

! Pravidlá a postup rezervácie !

 
Vopred sa ospravedlňujem ak vám chvílu nebudem odpisovať na maily. Som mometálne dosť pracovne vyťažená a nie každý deň sa stihnem k mailom dostať. Ďakujem za pochopenie :)
 
Ak máte záujem o prcka z našej chov.stanice, poprosím napíšte mi do e-mailu (chsmisik@gmail.com)
podla týchto bodov:
1.)  O ktorého /ktorých prckov máte záujem - ak sú už prckovia z daného vrhu vypísaní, napíšte mi ich meno ("označenie")
2.) Či ste už niekedy potkaníka chovali, chováte alebo to bude váš prvý potkaník
3.) Aké máte rozmery klietky, prípadne ktorú klietku sa chystáte zakúpiť (môžte si pomôcť kalkulátorom na výpočet velkosti klietky, na internete ich nájdete kopu )
4.) Či chcete potkaníka do chovu (príplatok 5€) - musíte mi to uviesť hneď pred kúpou, alebo ho chcete len na maznáka, prípadne na výstavy -Ak bude potkaník predaný na mazlíka, chov na ňom bude v budúcnosti zakázaný !!! (preto mi to radšej napíšte vopred)
Pri porušení pravidla, si vyhradzujem právo potkaníka aj s mláďatami si vziať späť - KÚPOU potkaníka v našej chov. stanici SÚHLASÍTE s týmito pravidlami !
-Ak bude potkaník predaný na chov, chcem vopred vedieť o párení a následne byť informovaná o danom vrhu
5) Napíšte mi vaše meno, tel. kontakt a adresu ( vypisujem do VP a PP)
6) Ak máte záujem o rezervovanie potkaníka je potrebné zaplatiť NEVRATNÚ rezervačnú zálohu (50% ceny potkaníka /ov). Vtedy nie je problém vám potkaníka aj niekolko dní podržať. Ak však záujemca prestane komunikovať a neodpisuje dlhšiu dobu táto záloha mu NIE JE vrátená a rezervované potkaníky sú uvolnené ďalším záujemcom.
- ak je pri potkaníkovi napísané PREDBEŽNE rezerovaný, je o neho záujem ale nie je ešte uhradená záloha (tento potkaník môže byť v blízkej dobe uvolnený). Túto "predbežnú" rezerváciu som zaviedla pre možnosť rýchleho zajednania potkaníka (než príde záloha) a tiež aby mi nenapísalo naraz 5 záujemcov o toho istého potkaníka skôr ako bude definitívne rezervovaný.
 
 
Potkaníkov do samoty nezadávam !
potkaník je spoločenské zviera. Potrebuje spoločnosť svojho druhu, človek mu druhého potkaníka nikdy nevynahradí a ani sa mu nemôže venovať 24 hodín denne. S druhým kamošom bude stále, aj keď sa mu zrovna človek nebude venovať. Pokiaľ potkaníka nemáte, predám len po dvoch rovnakého pohlavia (môžu byť aj z rôznych vrhov), jedného len do spoločnosti iného potkaníka. Výnimku môžem spraviť len pri samčekovi.
Nezadávam dvoch potkaníkov opačného pohlavia !
 
Prečo sú ceny za potkaníkov vyššie ako v chovprodukte ?
-Rodičia prckov sú starostlivo vyberaní s prihliadaním na ich predkov - velkosť (hmotnosť), povaha, imunitné predpoklady či dedičné choroby a iné, bez príbuzenského kríženia. Prckovia dostanú výpis predkov obsahujúci rodokmene s dvoma až troma generáciami dozadu.
Kdežto v chovprodukte netušíte akých mali rodičov, nieto ešte starších predkov, či vôbec neprebehlo aj príbuzenské párenie, aké prenosné choroby sa u potkaníkov môžu vyskytnúť.
-Prckom sa odmalička venujem. Sú tak zvyknutí na človeka, na manipuláciu a okolitý domáci ruch
-Dostávajú špeciálne krmivo s prihliadnutím na zloženie a taktiež pestrosť.
Okrem kompletného krmiva pre potkany vo forme granúl dostávajú zmiešané dve zmesky priamo pre potkaníky, doplnené mačacími granulami, ovocím, zeleninou, orieškami. Ako doplnok dostávajú občas sušené pečivo, vitamínové dropsy, jogurt, tvaroh a iné.

 

TOPlist